Wybielanie zębów – czy warto?

Piękny biały uśmiech to między innymi wizytówka osoby postrzeganej za zdrową i atrakcyjną. Białe zęby niejednokrotnie dodają pewności siebie i wpływają na pierwsze wrażenie, jakie wywieramy na innych.

Na kolor zębów wpływa wiele czynników: grubość zębiny, spożywanie kawy i herbaty, palenie papierosów, niedokładna higiena czy nawet przyjmowanie niektórych leków. Normalny kolor zębów waha się od kremowego do brunatnego. Dlatego w zależności od potrzeb i wskazań lekarz stomatolog dobierze najskuteczniejszą metodę wybielania.
 Jeżeli nie jesteś zadowolony z koloru swoich zębów warto rozważyć wybielanie.

Istnieją dwie metody wybielania zębów – gabinetowa i nakładkowa.

Wybielanie gabinetowe


Obecnie gabinety oferują szeroki wachlarz w zakresie metod wybielania gabinetowego. Polega ono ona aplikacji wysokostężonego żelu wybielającego na zęby i aktywacji poprzez użycie np. lampy LED, lasera lub lampy halogenowej. Zabieg odbywa się w gabinecie stomatologicznym i trwa ok. godziny. Efekt jest widoczny po zakończeniu zabiegu.

Wybielanie nakładkowe


Jest to jedna z popularnych metod wybielania zębów, które stosujemy w naszym gabinecie. Na podstawie skanu przygotowujemy indywidualnie dopasowane nakładki , które pacjent otrzymuje wraz z żelem wybielającym do domu. Pacjent samodzielnie w domu przeprowadza wybielanie zębów poprzez aplikowanie żelu do nakładek. Wybielanie zalecane jest do stosowania na noc.

Niejednokrotnie pacjenci stosują połączenie wybielania gabinetowego z nakładkowym, co pozwala na utrzymanie efektu nawet do kilku lat.

Wybielanie zębów po leczeniu endodontycznym


W przypadku zębów wcześniej leczonych endodontycznie stosuje się metodę wewnętrzną. Polega na założeniu do komory zęba preparatu wybielającego, tak by działał od strony źródła przebarwienia. Ilość wizyt uzależniona jest od stopnia i przyczyn przebarwienia.
Jednym z najczęściej spotykanych efektów ubocznych wybielania jest nadwrażliwość pozabiegowa, która ustępuje po zastosowaniu odpowiednich preparatów. Po każdym z zabiegów przez min. 48h obowiązuje tzw. biała dieta.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z konsultacji nu naszych stomatologów .

kolory porcelana
Scroll to Top
Call Now Button