Protetyka Stomatologiczna

Protetyka jest działem stomatologii, w którym odtwarzane jest pierwotne uzębienie po utracie lub uszkodzeniu zębów naturalnych.

Protetyka jest działem stomatologii, w którym odtwarzane jest pierwotne uzębienie po utracie lub uszkodzeniu zębów naturalnych. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technik leczenia protetycznego możliwe jest również poprawianie kształtu i koloru zęba. Protezy zębowe są dobierane indywidualnie do każdego pacjenta. Ważna jest tu współpraca lekarza i technika dentystycznego podczas całego procesu doboru. Wysokiej jakości sprzęt pozwala stworzyć protezę, która kształtem i kolorem będzie niezwykle podobna do naturalnego uzębienia. Dzięki temu można osiągnąć trwały oraz estetyczny efekt na całe lata.

Jakie mogą być konsekwencje braków w uzębieniu?

Braki w uzębieniu to nie tylko nieestetyczny wygląd, ale przede wszystkim problem w przeżuwaniu pokarmu i późniejsze jego trawienie. Stan ten może również prowadzić do wychylenia się zębów sąsiednich, przesuwania ich, a nawet zaniku kości. Przez to mogą powstawać kolejne ubytki. Ważne jest zatem zastosowanie protezy, która poprawi komfort funkcjonowania i wygląd całego uzębienia. Powinna ona być wygodna w noszeniu, nie uwierać, ani powodować bólu dziąseł.

implanty kornik
Scroll to Top
Call Now Button