Leczenie pod mikroskopem

W celu powiększenia pola operacyjnego i lepszego zobrazowania danego obszaru w jamie ustnej.

Stomatologia wykorzystuje różne techniki i narzędzie. W celu powiększenia pola operacyjnego i lepszego zobrazowania danego obszaru w jamie ustnej używa się mikroskopów. Najczęściej ma to miejsce w przypadku endodoncji. Leczenie kanałowe pod mikroskopem ma na celu uwidocznienie zębów, które wymagają m.in. usunięcia próchnicy i wyczyszczenia kanałów.


Kiedy ma miejsce leczenie zęba pod mikroskopem?

Narzędzie to w głównej mierze wykorzystane jest podczas leczenia kanałowego. Endodoncja pod mikroskopem pozwala na opracowanie przez stomatologa tkanek okołowierzchołkowych oraz chorób miazgi, co w konsekwencji często przekłada się na uniknięcie wyrwania zęba.

Leczenie mikroskopowe zębów wykorzystuje się także podczas m.in. odnajdywania i udrażniana kanałów, ponownej endodoncji, usuwania złamanych narzędzi, czy też wyciągania wkładów koronno-korzeniowych. Powiększenie uzyskane przy pomocy monitora ma miejsce również w przypadku przygotowywania przez stomatologa zębów pod założenie koron, licówek bądź mostów. Używany przez dentystę sprzęt pozwala na powiększenie od 6 do 25 razy.

Dodatkowo podczas endodoncji narzędzie umożliwia dostrzeżenie m.in. odnóg korzeni w zębach, dodatkowych kanałów, powstałych zwężeń czy też innych elementów, które byłby trudne do zobaczenia na zdjęciu RTG.


Jak wygląda leczenie mikroskopowe zębów?

Mikroskop podczas wizyty znajduje się nad głową pacjenta (umieszczony jest na specjalnym wysięgniku) i może być regulowany w celu ułatwienia odpowiedniego dla lekarza oświetlenia. Kanałowe leczenie mikroskopowe najczęściej kończy się na jednej wizycie i poza wykorzystaniem sprzętu nie różni się od standardowej metody. W tym przypadku również zaleca się użycie miejscowego znieczulenia. Wizytę zabiegową poprzedza konsultacja oraz zdjęcie RTG (w celu uzyskania obrazu 3D).


Czas oraz cena endodoncji w przypadku leczenia mikroskopowego zależne jest do budowy, ogólnego stanu uzębienia danego pacjenta oraz rozbudowy systemu korzeniowego (liczby kanałów, możliwych rozgałęzień itp.). Na pierwszej konsultacji u naszych stomatologów pacjenci zastają poinformowani o uśrednionym czasie i koszcie zabiegu.

leczenie pod mikroskopem2
Scroll to Top
Call Now Button