Stomatologia estetyczna Kórnik

Stomatologia estetyczna skupia się na poprawianiu wyglądu zębów oraz rysów twarzy. 

Stomatologia estetyczna to dziedzina medycyny koncentrująca się na poprawi e wyglądu zębów oraz dzięki temu uśmiechu. Obejmuje ona różne zabiegi, dostosowane indywidualnie do potrzeb pacjenta. Dzięki stomatologii estetycznej możemy wyrównać zęby, zmienić ich odcień, kształt czy też uzupełnić braki w uzębieniu.


Stomatologia estetyczna – zakres planu leczenia

W naszych gabinetach przeprowadzamy zabiegi takie jak wybielanie, piaskowanie czy też zakładamy licówki. W naszej ofercie znajdują się także inne procedury mające na celu poprawę wyglądu uśmiechu. Plan leczenia każdorazowo jest dostosowywany do pacjenta z uwzględnieniem jego potrzeb i oczekiwań, zakresu działań oraz ewentualnych przeciwwskazań uniemożliwiających wykonanie danego zabiegu.


Najczęstszymi przeciwwskazaniami są m. in. nadwrażliwość, próchnica, choroby przyzębia, paradontoza, w niektórych przypadkach ciąża i karmienie piersią, alergie na używane preparaty np. składniki żelu wybielającego oraz inne, które muszą być skonsultowane z lekarzem.


Po zebraniu pełnego wywiadu przez lekarza dentystę, rozplanowana działań, pacjenci otrzymują plan oraz kosztorys leczenia. Stomatologia estetyczna jest rozległą dziedziną, dlatego też w zależności od wybranego zabiegu, może być potrzebna jedna lub kilka wizyt.


Materiały i technologie stosowane w stomatologii estetycznej

W zależności od rodzaju zabiegu wykorzystuje się m. in. licówki porcelanowe oraz kompozytowe, żele wybielające, piasek dentystyczny i inne. Materiały są również dostosowane do potrzeb pacjenta po ocenie stanu jamy ustnej i możliwości przeprowadzenia danego zabiegu.


Wskazaniami do leczenia może być zarówno chęć kosmetycznej poprawy uzębienia, jak i korekta kształtu zębów w zwiększenia komfortu i samopoczucia pacjenta. Niemniej jednak zawsze przed podjęciem leczenia niezbędna jest konsultacja lekarska.


W naszych gabinetach w Kórniku zajmujemy się stomatologią estetyczną. Jesteśmy otwarci od poniedziałku do piątku. W przypadku chęci umówienia wizyty prosimy o kontakt telefoniczny.

biale zeby stomatologia kornik
Scroll to Top
Call Now Button