Stomatologia dziecięca

Leczenie zębów u dziecka to bardzo ważna kwestia. Wymaga ono odpowiedniego podejścia, zarówno ze strony lekarza, jak i rodziców.

Leczenie zębów u dziecka to bardzo ważna kwestia. Wymaga ono odpowiedniego podejścia, zarówno ze strony lekarza, jak i rodziców. Często dzieci boją się wykonywanych zabiegów. Jednakże tak być nie musi, gdyż istnieje wiele sposobów, aby zachęcić najmłodszych do częstego dbania o uzębienie. Kluczową aktywnością w zakresie stomatologii dziecięcej jest leczenie zębów mlecznych. Poprawny stan jamy ustnej na tym etapie pozwala na ukształtowanie późniejszych struktur stałych. Dzięki regularnym wizytom u stomatologa można już na wczesnym etapie wykryć próchnicę i zapobiec jej rozwojowi.

Profilaktyka ortodontyczna

Nawyki nabyte w dzieciństwie, przekładają się później na możliwe wady zgryzu. Niektóre z nich można wyeliminować już we wczesnym etapie za pomocą aparatu ruchowego oraz wdrożeniu odpowiedniego sposobu dbania o zęby. Ważne jest również zwracanie uwagi na różnego rodzaju zachowania, takie jak branie przedmiotów do buzi, czy też zgrzytanie zębami. Ich eliminacja będzie prowadziła do lepszego ukształtowania się zgryzu.

Znieczulanie dzieci podczas zabiegów

Wykonywane zabiegi nie muszą być wcale bolesne. Stosuje się bowiem znieczulanie miejscowe. Dzięki temu dziecko nie odczuwa bólu podczas zabiegu, jest rozluźnione i spokojne.

 

Pamiętajmy, że stomatologia dziecięca to przede wszystkim leczenie zębów mlecznych z próchnicy,  lakowanie oraz zabiegi wzmacniające szkliwo. Ważna tu jest edukacja najmłodszych w zakresie prawidłowych nawyków dbania o zęby oraz jamę ustną.

dentysta dzieciecy poznan kornik
Scroll to Top
Call Now Button